Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


9 едноставни навики кои ќе ви го подобрат изгледот (ако редовно ги практикувате)

Добра навика: Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа активност влијае позитивно на вашето ментално здравје.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-01.jpg

Начинот на кој го водиме животот и секојдневните навики во голема мерка влијаат на нашиот изглед.

Веќе добро знаете дека пиењето многу вода и физичката активност се клучно.

Но, кои други навики придонесуваат за добар изглед?

Спијте барем 7-8 часа, најдобро на перница со навлака од свила за да не ви се создаваат брчки на кожата - квалитетниот сон е клучен за изгледот.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-02.jpg

Не претерувајте со количината на шминка на вашето лице – ги затвора порите и води до предвремено стареење.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-03.jpg

Избегнувајте лоши вести и колку можете изолирајте се од негативата во општеството – намалете си го стресот така што ќе се фокусирате на убави работи.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-04.jpg

Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа активност влијае позитивно на вашето ментално здравје.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-05.jpg

Уште 4 навики на следната страна...Би можело да ве интересира:

13 славни дами кои се доказ дека шминката може да ве разубави, но и да ви го уништи изгледот Од Кели Озборн до Ким Кардашијан, и славните дами понекогаш може да потфрлат со ...
10 совети за нега на косата дома (со кои ќе изгледа како по фризерски третман) Користете свилени ластичиња за коса кои се нежни и нема да ви ги оштетат влакнат...
12 славни дами кои се доказ колку фризурата го менува изгледот Фото докази како фризурата може да го извади најдоброто или „најлошото“ од вашет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg