Дел од најубавите македонски спортиски во бикини издание (фото)

Од каратистката Моника Стефановска до поранешната кошаркарка Едина Муса, како изгледаат во бикини издание дел од најубавите македонски спортистки?

del-od-najubavite-makedonskite-sportiski-vo-bikini-izdanie-foto-01.jpg

Тие редат успеси во спортот, но и изгледаат неверојатно... Голем дел од македонските спортистки во изминатиот период одлучија да се релаксираат на море.

На нивните фит тела одлично прилега секој модел на костими за капење.

Како изгледаат во бикини издание дел од најубавите македонски спортистки?

Миа Тодорова - кик бокс

Моника Стефановска - карате

Eдина Муса - кошарка

Пуликсенија Јовановска - карате

Мери Акиевска - бодибилдинг

https://www.instagram.com/p/CgFbq_GLR84/

Елена Ливриниќ - ракомет

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Учете од најдобрите – 10 светски познати фризери чии Инстаграм профили се вистинска инспирација Клучот до најдобрите совети и трикови за вашата коса не е следењето на познатите...
„Се избричив за да не купувам шампон“ - Шминкерка со избричена глава е вонсериски талент Уметноста е во првите тредови на нејзиното самоизразување, а креативноста отсеко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg