2 блиц детокс напитоци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


2 блиц детокс напитоци

Ако овие денови повеќе од сè ве радува храната и зачестените оброци пред телевизорот или омилената фотелја, немојте да чувствувате грижа на совест.

2-blic-detoks-napitoci

Секој заслужува гурманска пауза, особено во кругот на најдрагите и најблиските. А за да може да си дозволите уште малку колачи и солени деликатеси од празничната маса, ви предлагаме чаша освежителен напиток кој ќе ви го разбуди телото и ќе ви помогне во варењето на храната.

Во тоа ќе ви помогне освежителниот портокал.

Детокс сок од портокал со лимон и мед

  • 4 исцедени портокали
  • 1 чајна лажичка лимонов сок
  • 1 чајна лажичка со мед


Детокс фрапе од портокал

  • 2 исцедени портокали
  • 200 мл јогурт
  • 1 банана
  • 1 чајна лажичка лимонов сок
  • 1 чајна лажичка со мед

Пробајте, па споделете! :)

Би можело да ве интересира:

Јадам, значи постојам - Како да си го промените односот кон храната и ... Замислете дека јадењето е толку едноставно како полнењето на автомобилот со гори...
8 работи што ќе му се случат на телото ако почнете секој ден да пиете ... Намалување на тежина, подобрување на здравјето, третирање на нервите и зајакнува...
5 домашни лекови од цвекло - против воспалено грло и настинки Кога ќе ги почувствувате првите болки во грлото, неопходно е веднаш да преземете...