Месечева диета за 2013
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Месечева диета за 2013

„Месечева диета“ е добро познат метод за кој се вели дека врши детоксификација на организмот и го поттикнува телото на губење тежина – дури и до 3 килограми дневно!

meseceva-dieta-za-2013-1

Принципи
Оваа диета се состои од пост во траење од 24 часа во периодот кога месечината е млада. Постојат доста докази дека и на полна месечина (во траење од 24 часа) постот дава одредени резултати, но ни приближно како во времето на млада Месечина.

Кога да ја започнете месечевата диета?
Оној момент кога започнува младата Месечина (Месечината преоѓа во нова фаза) – почнува и вашата диета. Во табелата подолу е наведено кои датуми и време оваа година.

meseceva-dieta-za-2013-2

Што е дозволено да се јаде/пие за време на месечевата диета?
Дозволено е консумирање само на течности и тоа најдобро обична вода или билен чај (без шеќер). Доколку би е тешко да пиете само вода и чај, можете да додадете и свеж сок од овошје и зеленчук, без шеќер и адитиви. Алкохол и млеко се стриктно забранети како и цврста храна. Количината на течности која треба да ја внесете варира од личност до личност, и се движи измеѓу 3 и 4 литри.

Што ако почувствувате силна глад?
Ако чувствувате глад, испијте голема чаша сок од зеленчук.

Дали е дозволена физичка активност за време на тие 24 часа?
Да, дури е и пожелна. Лесни вежби и прошетка помагаат во губење на килограмите и побрза детоксификација.

Какви резултати можете да очекувате?
За 24 часа би требало да изгубите до 3 килограми – секако, ако ги почитувате горенаведените правило. Еднодневниот пост е и добра начин за зајакнување на имунитетот и детоксификација на телото.

Дополнителни напомени
Продолжете да се храните со лесна храна и прилагодете го животниот стил според оваа диета. Ако сте „борец“ на долги стази ова е одличен начин без преголем труд за неколку месеци да се ослободите од вишокот килограми.

Табела
Месечевата диета можете да ја започнете според податоците во оваа табела. Времето е наведено за наши простори (Централно Европско време). Ова е табелата за млада Месечина во 2013 година.

Календарски месец
ден
час
минута
 Јануари
11
20
44
 Февруари
10
08
20
 Март
11
20
51
 Април
10
11
36
 Мај
10
02
29
 Јуни
08
17
57
 Јули
08
09
15
 Август
06
23
51
 Септември
05
13
37
 Октомври
05
02
35
 Ноември
03
13
50
 Декември
03
01
23


Споделете ги со нас резултатите и досегашните искуства.

Би можело да ве интересира:

Со кои трикови се служат жените кои никогаш не држат диети? Во теорија, губењето на тежината е прилично едноставно: треба само да јадете здр...
8 работи што ќе му се случат на телото ако почнете секој ден да пиете ... Намалување на тежина, подобрување на здравјето, третирање на нервите и зајакнува...
Како да останете здрави дури и кога работите од седечка позиција со ча... Седењето пред бирото по осум или повеќе часови навистина создава сериозни здравс...