Рецепт за долговечност од 2 состојки - Спас за луѓето над 50 години


Рецепт за долговечност од 2 состојки - Спас за луѓето над 50 години

Многумина кои го пробале тврдат дека го подобрува здравјето на крвните садови, ја зголемува еластичноста и тонусот, но и го намалува крвниот притисок и ја подобрува регенерацијата на мозочни клетки.

recept-za-dolgovecnost-od-2-sostojki-spas-za-lugjeto-nad-50-godini-001_resize.jpg

Зрелите борови шишарки се богати со липиди, витамини, биофлавоноиди како и киселини кои му се потребни на телото за да ја одржи виталноста.

На крајот на летото, соберете полна тегла борови шишарки и наполнете го остатокот од теглата со ракија.

Нека отстои неколку дена на темно и суво место, по што ќе добиете течност  која треба да ја процедите. На крај, додадете 1 лажица јаболков оцет.

Овој лек користете го такашто во топла шолја чај, ќе додадете 1 лажица од него, заедно со малку мед.

recept-za-dolgovecnost-od-2-sostojki-spas-za-lugjeto-nad-50-godini-1_resize.jpg

Чајот збогатен со овој природен лек се пие пред спиење.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што се црвените точки на вашата кожа? Дали сте забележале чудни црвени точки на вашата кожа? Знаете зошто се појавуваа...
Како да го намалите високиот крвен притисок за 5 минути без лекови? Високиот крвен притисок е состојба која се јавува сè почесто во модерното време ...
Видео пораки од доктори со совети за дијабетичари во време на корона вирус Во период на пандемија секој се плаши за своето здравје, а посебно оние кои се в...

Најчитани неделава