Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото)

„Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност која доба од годината сме. Покрај останатите декорации, омилени ми се есенските. Топол чај, пријатна атмосфера, мирис на цимет и добра книга е сè што ми дава мир и спокој во есенските денови“, вели Драгана Ѓорѓиевска за CRNOBELO.com.

kaj-dragana-doma-esenski-ukrasen-stan-vo-gostivar-so-tikvi-vo-site-formi-i-boi-i-suvo-cvekje-foto-01.jpg

Драгана Ѓорѓиевска живее во стан во Гостивар со сопругот и двете дечиња и во секој период од годината нејзиниот дом е тематски украсен.

Како минатата година, така и оваа, есенските денови ја инспирираа да направи вистинска есенска бајка.

View this post on Instagram

A post shared by Драганна Ѓорѓиевскa (@gagagjorgjievska)

За љубовта кон есента, но и уредувањето на домот таа за CRNOBELO.com вели:

„Хризантеми во разни бои, љубичици или темјанушки... Нема кој не останал рамнодушен на нив.

kaj-dragana-doma-esenski-ukrasen-stan-vo-gostivar-so-tikvi-vo-site-formi-i-boi-i-suvo-cvekje-foto-06.jpeg

Облечени во разнобојни рува, предвесници на есента...

kaj-dragana-doma-esenski-ukrasen-stan-vo-gostivar-so-tikvi-vo-site-formi-i-boi-i-suvo-cvekje-foto-04.jpeg

Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност која доба од годината сме.

kaj-dragana-doma-esenski-ukrasen-stan-vo-gostivar-so-tikvi-vo-site-formi-i-boi-i-suvo-cvekje-foto-05.jpeg

Покрај останатите декорации, омилени ми се есенските.

kaj-dragana-doma-esenski-ukrasen-stan-vo-gostivar-so-tikvi-vo-site-formi-i-boi-i-suvo-cvekje-foto-02.jpeg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен  Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличе...
Живеам во стан од 50m2 во Скопје – одлуки што ги направив во уредувањето за кои не се каам (фото) Проточен бојлер во бањата за голем бојлер да не ми го зафаќа целиот простор, шан...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
9 најголеми грешки што ги правите кога уредувате мал стан Завеси на прозорците, темен под, ... сите овие работи прават малиот простор да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg