Како до модерен дом во морнарски стил?

Морнарскиот стил на уредување се одликува со свежината на летото, романтичен дух и разиграност, па можеби токму поради тоа е еден од најактуелните оваа сезона.

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-01

Овој стил може да го примените во ентериерот, но и во дворот или терасите. Доколку ова лето не одите на море, тогаш секојдневно уживајте во морнарското домашно катче.

Главни одлики на овој стил се темно сина и бела боја, пруги, сидро, бродови, школки и сè што потсетува на лето и море.

Мебелот секогаш мора да биде едноставен, со обични линии и дезени, а можете да си поиграте со дезените на перничките, завесите или теписите.

Сите сувенири нека бидат во облик на школки, сидра или гуми доколку сакате да постигнете вистински ефект. Поиграјте си со сите нијанси на сината, кремастата и темно црвената.

Ова се неколку предлози во што може да ја претворите дневната соба, кујната, спалната или пак терасата.

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-02

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-03

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-04

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-05

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-06

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-07

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-09

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-10

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-11

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-12

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-13

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-14

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-15

kako-do-moderen-dom-vo-mornarski-stil-16

Би можело да ве интересира:

5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...
9 начини како да ја претворите обичната бања во стилска просторија од домот Ставете огледало со необична форма наместо комплетите со елементи што ги има во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg