Од мала квадратура создаден совршено функционален простор (видео)

Стан од 30 метри квадратни не е ни прилично она што многумина го сметаат за идеален станбен простор. Ако малку подобро размислите, не е во прашање големината на станот, туку ако се чувствувате во него и како сте го уредиле.

od-mala-kvadratura-sozdaden-sovrseno-funkcionalen-prostor-video-01

Овој мал стан има точно 30 квадрати и се наоѓа во главниот град на Бразил. Мал е, но во него нема да се чувствувате стуткано. Тоа е затоа што е практично и рационално дизајниран.

Станот всушност има една просторија во која се вклучени сите функции. Во неа има дневна соба, кујна, трпезарија и спална. Сите функции се добро распоредени така што местото не изгледа хаотично.

Распоредот на станот е практичен, така што домаќините имаат целосен преглед. Главната соба е наменета за дружење и пречекување гости, но постои и можност за одвојување и создавање приватен простор.

Станот остава впечаток дека е многу поголем од она што навистина е и тоа најмногу заради паметните идеи за распоред.

Погледнете го видеото со неверојатно брзата трансформација на спалната соба во трпезарија:

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...
На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg