Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Направи сам: Флексибилна полица

Интерактивниот и флексибилен мебел полека, но сигурно го освојува светот. Затоа, ако имате потреба од уште неколку едноставни полици во дневната или спалната соба, испробајте го овој брз и лесен проект.

napravi-sam-fleksibilna-polica-01

Потребни ви се 3 парчиња дрво во различни големини,неколку пластифицирани жици или издржливо јаже и едно парче дрво кое ќе биде зацврстено за ѕидот.

Целата постапка и финалниот изглед на полицата погледнете го во фото-галеријата:

Би можело да ве интересира:

Детали во дневната соба за кои вреди да дадете повеќе пари, според дизајнери на ентериер Гарнитурата за седење е „главниот“ дел на дневната соба, па нема да погрешите ак...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...
Кои трендови за уредување доминираат оваа сезона, а кои се застарени, според дизајнери на ентериер? Вложете во класични декорации наместо секоја сезона да купувате нови и најдобро ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg