Направи сам: Флексибилна полица


Направи сам: Флексибилна полица

Интерактивниот и флексибилен мебел полека, но сигурно го освојува светот. Затоа, ако имате потреба од уште неколку едноставни полици во дневната или спалната соба, испробајте го овој брз и лесен проект.

napravi-sam-fleksibilna-polica-01

Потребни ви се 3 парчиња дрво во различни големини,неколку пластифицирани жици или издржливо јаже и едно парче дрво кое ќе биде зацврстено за ѕидот.

Целата постапка и финалниот изглед на полицата погледнете го во фото-галеријата:

Би можело да ве интересира:

Едноставни начини да го направите вашиот стан отмено место за живот Вистинскиот избор на бои, мебел и детали ќе го направи вашиот дом да изгледа отм...
Едноставни трикови за стилско уредување на мали бањи Клучот за совршено избалансиран и уреден простор се крие во паметното организира...
Кое парче мебел ќе ви го препорача секој продавач во IKEA? Маркус Енгман, главниот дизајнер на шведскиот производител за мебел, IKEA, откри...