Најнови трендови во уредувањето од ИКЕА за 2014 година (фото)

Факт е дека ИКЕА ги диктира трендовите во уредувањето, па затоа вреди да го погледнете најновиот каталог за 2014 година.

najnovi-trendovi-vo-ureduvanjeto-od-ikea-za-2014-godina-1

Оваа година преовладуваат едноставни модели на масички, столчиња и кревети, но затоа детските соби се пошарени и повесели од било кога.

Со вистинските додатоци на вистинското место, парчињата мебел претставени во овој каталог изгледаат како нешто што сите би го посакале во домот.

Разгледајте и одберете си го вашето омилено катче:

Би можело да ве интересира:

5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Детали во уредувањето на бањата што треба да ги избегнувате (за да не изгледа монотоно и евтино) Плочки од подот до таванот и црни мијалници – некои ситници можат да направат ба...
Грешки при уредувањето заради кои постојано мора да чистите во домот (и залудно трошите време и пари... Наместо голем тепих во домот, подобро е да изберете еден помал килим, а преполне...
8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен  Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg