Најнови трендови во уредувањето од ИКЕА за 2014 година (фото)


Најнови трендови во уредувањето од ИКЕА за 2014 година (фото)

Факт е дека ИКЕА ги диктира трендовите во уредувањето, па затоа вреди да го погледнете најновиот каталог за 2014 година.

najnovi-trendovi-vo-ureduvanjeto-od-ikea-za-2014-godina-1

Оваа година преовладуваат едноставни модели на масички, столчиња и кревети, но затоа детските соби се пошарени и повесели од било кога.

Со вистинските додатоци на вистинското место, парчињата мебел претставени во овој каталог изгледаат како нешто што сите би го посакале во домот.

Разгледајте и одберете си го вашето омилено катче:

Би можело да ве интересира:

Само едно нешто ви е потребно на тераса за целосно опуштање летово (фото) За целосно уживање во домот во летните, па дури и почетокот на есенските денови,...
Tрендови во уредувањето што ќе исчезнат во 2021-ва и нови што ќе дојдат Во 2021-ва слободно при уредувањето на ентериерот искористете ги украсите од дом...
14 идеи како да избегнете непрактичен ентериер во домот Честопати кога гледаме нови идеи кои се модерни во моментот чувствуваме ентузија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg