Хармоничен стан од 42 метри квадратни (фото)

Прекрасниот стан од 42 метри квадратни, кој се наоѓа во Сан Франциско, е доказ дека убавината лежи во совршено одбраните детали.

harmonicen-stan-od-42-metri-kvadratni-foto-01

Декориран е со интересни послужавници, сувенири, свеќници и свежо цвеќе во пастелни бои кои му даваат доза на шарм и хармонија.

Мебелот не е претерано модерен, но со добро одбраните перници и прекривки делува топло и совршено удобно за зимските денови.

Дневната и спална се споени во една соба, која креативно е одлично комбинирана и одвоена од останатиот простор.

Добро разгледајте го овој минијатурен стан, можеби ќе пронајдете некоја идеја и инспирација која ќе го освежи вашиот мал простор.

Би можело да ве интересира:

На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото) Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанс...
На гости кај Боро: Есенски украсен стан во Скопје со тикви со најразлични форми, бои и текстури (фот... „Јас ја обожавам есента, затоа што ова е време е да ги извадите џемперите, ќебињ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg