Шарени лустери како балони се новиот тренд во ентериерот (фото)

Чешкиот дизајнер Борис Климек за компанијата Брокис осмислил фасцинантна колекција на лустери и ламби наречена „Memory“ во облик на балони кои нè навраќаат во детството.

shareni-lusteri-kako-baloni-se-noviot-trend-foto-01

Направени се со цел во секој дом да внесат доза радост и позитивна енергија, бидејќи изгледаат исто како вистински балони. Првите зборови кои ви доаѓаат кога ќе ги погледнете овие феноменални лустери се разиграно, шарено, имагинарно.

„Memory“ ѕидните ламби и лустери прават разиграна атмосфера во секој дом, особено ако ги поставите групно, во поголема количина и во неколку различни големини и бои.

„Memory“ ламбите се направени од тројно стакло, а врвката која виси од балонот, всушност служи за нивно вклучување и исклучување.

Достапни се две варијанти од овие забавни светлосни тела - оние кои се монтираат на плафонот и оние кои се ставаат бочно на ѕидот.

Светлата се исто така достапни во три различни големини и девет различни бои.

Бела, жолта, портокалова, црвена, сина, зелена, светло розева и тиркизна сина боја се балоните кои може да ги ставите во својата соба, дневната соба или ходникот.

Всушност, таа разновидност на бои и големини нуди многу комбинации кои овие ламби ги прават идеални за секоја просторија во вашиот дом, па дури и канцеларија.

Имено, овие фасцинантни ѕидни ламби и лустери не се само за деца. Може одлично да се искористат во јавните простори, клубови или како интересно уредување за кафулиња, хотели и ресторани.

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg