Сите би живееле во овој стан од само 6 квадрати!

Во овој стан од само 5,7 квадрати живее креативна девојка која смета дека овој минијатурен простор е пошармантен од било која палата. Тука таа организира вечери за најблиските, пие утринско кафе со пријателките, се сонча, спие, ужива! Се прашувате како?

site-bi-ziveele-vo-ovoj-stan-od-samo-6-kvadrati-1

Се работи за стан во кој сè се движи и менува. Ѕидовите се подвижни, исто како и мебелот. Скриените фиоки и полици се најдобрата работа која ќе ја откриете.

Одлично осмислениот стан е дизајниран од шпанска архитектка Ели, која постојано сака да го менува и прилагодува својот животен простор, колку и да е тој мал.

-Сè започна со скриени прегради и оддели каде можете да сместите многу работи со кои сме секојдневно затрупани. Подоцна, идејата се разви и сакав да го извлечам максимумот од минијатурниот простор.

Еве како оваа креативна девојка успеа во тоа:

Би можело да ве интересира:

9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат) Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да ...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg