Ситниците ве издаваат: 11 знаци дека сте родени за живот во Париз
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Ситниците ве издаваат: 11 знаци дека сте родени за живот во Париз

Дали вашиот дом дише во атмосферата на романтичниот Париз? Уживате во чаша вкусен шампањ засладена со крцкави макаронс?

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-01

Добро проучете го вашиот дом и откријте дали сте родени за романтичен живот во Париз.

1. Дома имате најмалку 5-6 празни шишиња парфем кои сте ги претвориле во мирисни декорации.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-02


2.
Опседнати сте со ситници кои доаѓаат во мали, портокалови кутии. Подоцна, истите точно знаете како да ги искористите за складирање и декорација.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-03


3.
Брокатот и сомотот се вашите омилени материјали во ентериерот.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-04


4.
Терасата или балконот задолжително има парче ковано железо со прекрасни текстури.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-05


5.
Сијалици, нема шанси! Барем додека не се дел од некое раскошно осветлување со старински линии или модерни кристали.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-06


6.
Знаете точно како се спојуваат модерните и ретро парчиња мебел.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-07


7.
Спалната соба е синоним за беспрекорно бела боја.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-08


8.
Дури и кога спалната соба е најуредна, преферирате еден пар високи потпетици фрлени на подот како декорација.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-09


9.
Имате луксузен часовник - будилник со циркони, кристали, во песочна нијанса, многу сличен на Cartier моделите.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-10


10.
На трпезата никогаш не ви недостасува сирење Фромаж и долги, француски лепчиња.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-11


11.
За крај, немате полица на која не постои мини Ајфелова кула.

sitnicite-ve-izdavaat-11-znaci-deka-ste-rodeni-za-zivot-vo-pariz-12

Во колку од точките се пронајдовте? Дали сте родени за живот во Париз? :-)

Би можело да ве интересира:

Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си н...
30 докази дека жолтата боја го носи летото во вашиот дом секој ден (фото) Освежете го вашиот дом и имајте го „сонцето“ во вашиот дом во текот на целата го...
Трикови како да го претворите својот дом во оаза на мирот Домот е место каде се одмoрате и се полните со енергија за сите дневни активност...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg