За егзотичен изглед на домот: Тиркизни нијанси во секоја соба


За егзотичен изглед на домот: Тиркизни нијанси во секоја соба

Тиркизните нијанси се прва асоцијација за мирните, кристално чисти морски површини во кои секој сака да ужива. Па зошто токму таа егзотична глетка да не ја пренесете во секоја соба од вашиот дом?

za-egzoticen-izgled-na-domot-tirkizni-nijansi-vo-sekoja-soba-01

Можеби не знаевте, но од сите бои кои постојат во палетата, тиркизната има најблаго дејство врз очите кое ги опушта.

Се работи за студена боја чии „родители“ се сината и зелената, а со оглед на интензитетот, нејзините нијанси може да варираат.

Заради топлиот и пријатен ефект, оваа боја е најпрепорачлива во спалната соба, во кујната и бањата. Но, вие може да ја внесете во целиот дом.

Обојте ги ѕидовите и столчињата, купете тиркизна постелнина, подновете се со тиркизни вази и сувенири...

Еве каков ефект ќе постигнете:

Би можело да ве интересира:

Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си н...
Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
За отмен и префинет изглед: 20 идеи за дом во сиви нијанси Кога станува збор за уредување на домот, сивата боја ретко е прв избор на сопств...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg