25 парчиња мебел за заштедување простор во малите домови

Изборот на мебел за минијатурни станчиња и домови може да биде голема мака или големо задоволство, сè зависи од креативноста.

25-parcinja-mebel-za-zasteduvanje-prostor-vo-malite-domovi-01.jpg

Овие 25 парчиња мебел кои се дизајнирани за да заштедат простор, а да не го скратат удобното уживање, се генијално решение на најголемиот проблем на денешницата - мал простор, а голема желба за добро уреден дом.

Фотелји, маси, кревети, полички, работни бироа, па дури и скари кои овозможуваат големо задоволство, изгледаат неверојатно модерно и штедат простор - кој не би посакал?

Генијални идеи и уште погенијални изведби за кои има место во сечиј дом!

Би можело да ве интересира:

Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg