Идеи како да заштедите простор во мала кујна (фото)

Доколку имате мал стан и уште помала кујна, мора секогаш сè да ви биде добро организирано и на свое место. Само на тој начин нема да се изгубите во хаосот и ќе успеете да имате слободен простор.

mala-moderna-i-prakticna-kujna-se-vo-edno-01

Потребен е специфичен распоред и практичен дизајн кој ќе успее да ви ги собере сите потребни и непотребни работи на едно место без да ѕиркаат од сите фиоки.

Не секогаш пространоста е идеалното решение. Понекогаш многу поинтересно е да имате мал простор во кој ќе успеете да имате и кујна со шпорет, фрижидер, шкафчиња и трпезарија на едно место без да изгледа натрупано.

Ако се чудите како да го изведете сето тоа, погледнете и одберете некоја од овие идеи:

Би можело да ве интересира:

Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Трикови со кои визуелно ќе ја зголемите и најмалата кујна Ставете високи столчиња, закачете огледало на еден ѕид и заменете го големиот лу...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg