Шарен минимализам кој го освежува просторот


Шарен минимализам кој го освежува просторот

Кога станува збор за уредувањето на просторот и дизајнот на ентериерот може буквално да се изгубите низ многуте стилови и нивните комбинации.

saren-minimalizam-koj-go-osvezuva-prostorot-01

Шарениот минимализам од минималистичкиот стил на уредување ги преземал едноставните облици и скандинавскиот стил, кој како ентериер секогаш изгледа светло и свежо.

Но, на сето тоа му е додаден мебел или детали во силни бои како кобалтно сина, смарагдно зелена или силно црвена.

Шарениот минимализам сè уште се темели на едноставни и природни тонови, а најважно е што изгледа светло и отворено.

Главно, просторот е бел и исполнет со шарени детали кои го развеселуваат просторот, а и оние кои престојуваат во него.

Затоа, не мора да го преуредувате целиот стан, но можете да додадете нешто што сигурно ќе остави впечаток.

Би можело да ве интересира:

Само едно нешто ви е потребно на тераса за целосно опуштање летово (фото) За целосно уживање во домот во летните, па дури и почетокот на есенските денови,...
Грешки кои ги прават младите при првото уредување на дом Доаѓа време да го декорирате својот прв стан и тогаш почнува да ви станува јасно...
Во секој дом има 7 места каде можете да ги складирате предметите Понекогаш ни се чини дека домот ќе ни пукне ако ставиме уште нешто во него. Но, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg