Трик: Како да ја загреете спалната соба без да плаќате струја?

Ако постојано ви е ладно во спалната соба затоа што немате греење, а не ви се даваат пари за скапи греалки и струја, тогаш ова е идеалното решение.

kako-da-ja-zagreete-spalnata-soba-bez-da-plakate-struja-01.jpg

Сега можете да си направите домашно мини - каминче кое бесплатно ќе ја загрее секоја помала просторија во домот.

За овој трик потребни ви се неколку свеќи, еден метален сад и 1 до 2 саксии за цвеќе.

Погледнете го решението за сите зимски маки:

Би можело да ве интересира:

5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg