Направи сам: Велигденски декорации за домот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


Направи сам: Велигденски декорации за домот (фото)

Внимателно украсениот дом е секогаш најдобра дефиниција за среќни празници, а затоа што Велигден оваа година ни пристигнува порано, ви предлагаме со време да се подготвите.

napravi-sam-veligdenski-dekoracii-za-domot-001.jpg

Наместо да ги извадите старите декорации, јајца од стиропор и меките жолти пилиња, пробајте оваа година да направите нешто пооригинално, а сепак евтино.

Секоја декорација која ќе ја купите и платите нешто поскапо, можете да ја направите дома, потребна ви е само идеја.

Соберете го семејството на куп, вооружете се со шарени материјали - конци, бои, светки, јајца, цвеќиња и фатете се за работа. Верувајте ќе уживате и во вложеното време и во крајниот резултат.

Ова се само дел од идеите кои може да ги искористите во домот, а не ви требаат посебни вештини за да ги направите:

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
20 совршени отоман-масички во кои ќе се вљубите Отоман во превод значи миндерлак, односно мебел што служи за седење, лежење...
Креативни идеи за новогодишни декорации во последен момент Немавте време да го украсите домот со новогодишни декорации? Или можеби немавте ...

Најчитани неделава