17 идеи како да заштедите простор во малата кујна
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


17 идеи како да заштедите простор во малата кујна

Не е лесно да се организира мала кујна, просторот е мал а предметите се многубројни. Додадете свежина во декорот и обидете се максимално да го искористите просторот со помош на секојдневните предмети кои веќе ги имате во домот. Потребно ви е само малку слободно време и трпение.

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-01.jpg

Вистина традиционалната кујна е составена од шкафови и отворени полици, но со помош на овие лесни „направи сам“ предлози и вие ќе можете да ја подредите вашата мала кујна.

1. Подвижни, скриени полици

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-02.jpg


2. 
Декорирајте ги големите конзерви и искористете ги за да го складирате кујнскиот прибор

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-03.jpg


3.
Закачете ги тавчињата на ѕид за да заштедите простор

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-04.jpg


4.
Креативно решете се од пренатрупаноста по полиците

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-05.jpg


5. 
Зачините чувајте ги во тегли

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-06.jpg


6. 
Додадете уште една фиока под елементите

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-07.jpg


7. 
Искористете ги ѕидните држачи за ситници како полици за грицки

17-idei-kako-da-zastedite-prostor-vo-malata-kujna-08.jpg

Уште 10 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 совршени отоман-масички во кои ќе се вљубите Отоман во превод значи миндерлак, односно мебел што служи за седење, лежење...
Во секој дом има 7 места каде можете да ги складирате предметите Понекогаш ни се чини дека домот ќе ни пукне ако ставиме уште нешто во него. Но, ...
Идеи за дизајн на подот во кујната Травертин или дрво, модернистички или рустично – што и да изберете запомнете дек...

Најчитани неделава