За отмен и префинет изглед: 20 идеи за дом во сиви нијанси

Кога станува збор за уредување на домот, сивата боја ретко е прв избор на сопствениците.

za-otmen-i-prefinet-izgled-20-idei-za-dom-vo-sivi-nijansi-01.jpg

На прв поглед делува ладно и безлично, но со добра комбинација во ентериерот, оваа боја дава уникатен стилски печат и отмен изглед на секој дом.

Доволно е да додадете некој интересен украс во сива нијанса, да бојадисате еден ѕид од спалната соба во сиво, или да инвестирате во квалитетна фотелја во сива нијанса која ќе го разубави изгледот на дневната соба.

Ви предлагаме 20 интересни идеи како да внесете сива боја во вашиот дом:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
10 работи кои инстантно ви го прават домот несреден За повеќето од нас, домот е рефлекција на карактерот на домаќинот, па сите сакам...
8 грешки поради кои лесно ви се појавува влага во домот Влагата не е редок проблем во домот, но она што предизвикува големо чудење кај с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg