Плочки со геометриски дезен – апсолутен хит во уредувањето на кујните (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Плочки со геометриски дезен – апсолутен хит во уредувањето на кујните (фото)

Доколку размислувате за пролетно реновирање или пак сте во процесот на изработка на нова кујна, еве една одлична идеја која ќе го освежи целиот простор.

Plocki-so-geometriski-dezen-01.jpg

Заборавете на сите стандардни кујнски плочки. Веќе некое време апсолутен хит во уредувањето на домот се плочките со геометриски дезен.

Интересно е што не мора целиот ѕид да биде покриен со плочки, тие може да завршуваат некаде при средината или крајот на ѕидот, што ја прави целата комбинација уште поинтересна.

Погледнете неколку интересни идеи со овој тип на плочки, веруваме дека нема да останете рамнодушни:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Хит пролетна декорација – куп цвеќиња во гумени чизми (фото) Уредувањето на домот и градината бара многу креативност, но за среќа Пинтерест е...
Постои разлика меѓу уредно и чисто: Како дома сѐ да ви е под конец? Сите ние имаме некој пријател (или пак можеби вие сте тие) што во домот одржува ...

Најчитани неделава