Како да заштедите простор, а сепак да го уредите стилски малиот стан?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како да заштедите простор, а сепак да го уредите стилски малиот стан?

Ако мислите дека малите станови не може да се уредат со сите потребни работи и сепак да изгледаат стилски, се лажете.

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan--001.jpg

Иако е многу потешко да се вклопат сите елементи кога просторот е мал, сепак не е невозможно.

Доколку уредувате паметно и креативно, може да го направите домот поудобно и просторно место за живот.

Неколку идеи како да заштедите простор во вашето мини катче:

Фокусирајте се на мебел што се трансформира и е мултифункционален

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-02.jpg

Потрудете се малата масичка навистина да биде мала и лесно пренослива

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-03.jpg

Закачете го велосипедот за да не ви зафаќа дополнителен простор

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-04.jpg

Паметно складирајте ги сетовите и количината сведете ја на минимум

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-05.jpg

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-06.jpg

Одвојте го просторот со кул врати на лизгање

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-07.jpg

Закачете колку што е можно повеќе работи за да не ви зафаќаат простор

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-08.jpg

kako-da-zashtedite-prostor-a-sepak-da-go-uredite-stilski-maliot-stan-09.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Стилски идеи за уредување на ентериерот за сите девојки кои ја следат модата Инстаграм блогерите стануваат тренд во секоја област, па така и во уредувањето.&...
Стилски идеи за уредување на малиот трпезариски простор Најчесто во становите просторот предвиден за трпезарија не е голем и заради тоа ...
Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу Досега многупати сме ви докажале дека за да бидете добро облечени или за домот д...

Најчитани неделава