Како да ја складирате облеката надвор од шкаф, а тоа да изгледа стилски?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Како да ја складирате облеката надвор од шкаф, а тоа да изгледа стилски?

Наместо класичен плакар, блогерките често ја оставаат облеката на отворени закачалки и сталажи, а овој трик може да го искористат оние кои немаат многу простор за големи плакари.

kako-da-ja-skladirate-oblekata-nadvor-od-shkaf-a-toa-da-izgleda-stilski-01.jpg

Кога големината на собите не ви овозможува големи плакари во кои ќе ви ја собере цела облека за закачување, можете да се послужите со кул блогерски трик.

Движечките закачалки се практична, стилска и евтина идеја за да ги закачите основните парчиња облека кои ги користите секојдневно.

Така облеката ќе ви биде прегледно закачена и лесно достапна.

Во продолжение следат идеи како може да го искористите овој трик:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

17 идеи како малата соба да изгледа поголема Малиот простор со неколку паметни идеи можете да направите да изгледа како да е ...
Немате место во домот? Од малиот простор направете голем За секој проблем постои решение, дури и за малиот простор. За вашиот дом да изгл...
7 „направи сам“ идеи за заштедување простор во бањата Да ја одржите бањата чиста и секогаш уредна е можеби најтешката работа во целата...