20 паметни начини да додадете простор во малиот тоалет


20 паметни начини да додадете простор во малиот тоалет

Минијатурниот тоалет може да добие нови места за складирање на работите само ако малку се потрудите.

20-pametni-nacini-da-dodadete-prostor-vo-maliot-toalet-001.jpg

Тоа ќе го постигнете со дополнителни полични над тоалетот, над кадата или пак вградени, вдлабнати полички во плочките.

Одлична идеја се и висечките гелови за туширање, како и сламените корпи во кои може да ставите што и да посакате, од пешкири, до секакви ситници.

Во продолжение се 20 паметни начини како да добиете поголем простор во тоалетот без никакво реновирање:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 работи со кои правите вашиот дом да изгледа старомодно Вашиот дом и уредувањето кажува многу за вас, па само со еден поглед на ентериер...
5 совети како да декорирате како милионер без да потрошите многу  Без разлика дали сте дизајнер на ентериери кој работи со одреден буџет, ил...
IKEA нè носи на тура - Како малите соби се трансформираат во големи? Дали се ежите кога ќе помислите на мал простор? Време е да заборавите на помисла...

Најчитани неделава