Жена ја трансформирала градината, со работи купени на старо, за само 3.000 денари


Жена ја трансформирала градината, со работи купени на старо, за само 3.000 денари

Дел од старата и расипана машина за перење облека кретивната Сара го претворила во место за огниште во градината.

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-01.jpg

Сара Тахташ oд Манчестер, мајка на 4 деца, вели дека со години ја мразела својата градина и се нервирала што нема убав надворешен простор во кој ќе се релаксира како повеќето луѓе.

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-04.jpg

Постапката ја одложувала затоа што финансиски не можела да си дозволи дизајнер, но на крај одлучила работите да ги презеде во свои раце.

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-05.jpg

Така, таа одлучила да ја реновира градината сама и минала два месеци во работа за да ја направи топло и убаво катче.

Купувала работи на интернет на старо и целата трансформација ја чинела само околу 3.000 денари.

Нејзините креативни идеи го направиле просторот уникатен. На пример дел од старата и расипана машина за перење облека го претворила во место за огниште во градината.

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-07.jpg

„Со години ништо не преземав околу градината и ја мразев, не ја простирав дури ниту облеката по перење таму, но постојано следев групи со DIY проекти и така добив инспирација“, вели Сара.

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-02.jpg

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-08.jpg

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-06.jpg

zhena-ja-transformirala-gradinata-so-raboti-kupeni-na-staro-za-samo-3-000-denari-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 трикови со кои вашиот дом ќе биде одлично уреден за малку пари Неколку внимателно избрани украси, наместо многу украси хаотично наредени. Подме...
IKEA нè носи на тура - Како малите соби се трансформираат во големи? Дали се ежите кога ќе помислите на мал простор? Време е да заборавите на помисла...
7 работи кои несвесно ви земаат простор во кујната За да создадете компактна кујна и да отворите повеќе простор, мора внимателно да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg