11 работи во бањата од кои на сите ни се превртуваат очите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


11 работи во бањата од кои на сите ни се превртуваат очите

Рѓосани полици, расфрлана козметика на машина, закачени пешкири на врата и уште неколку работи кои на сите ни одат на нерви во бањата, а се чест случај во домовите.

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-01.jpg

Ако бањата не е место каде што сакате да се подготвувате и да уживате, туку сакате што побрзо да завршите и да излезете, очигледно е во неред.

Бањата е исто така дел од домот во кој треба да се чувствувате пријатно, а за тоа не треба да ја запуштате и да оставите да завладее хаос.

Редовното одржување на бањата, како и правилната организација се клучни за добар изглед, а неколку грешки ве спречуваат во тоа.

Листа на работи од кои сите превртуваме очи, а сепак се чест случај во бањата во домовите:

Рѓосани метални полици и рачки

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-02.jpg

Козметички препарати неуредно натрупани над машина

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-03.jpeg

Несоодветен простор за чување на сапунот

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-04.jpg

Несоодветни отворени полици претрупани со разни шишенца

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-05.jpg

Пешкири и бањарки закачени на врата 

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-06.jpg

Неуредни пакувања со тоалетна хартија

10-raboti-vo-banjata-od-koi-na-site-ni-se-prevrtuvaat-ochite-07.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топла инспирација: Празнично украсени балкони и тераси Не е важно дали живеете во стан со балкон или куќа со тераса - и двете опции си ...
10 кул идеи за домот што ќе сакате да ги испробате веднаш Сите сакаме домот да ни изгледа убаво и пријатно. Секојдневно купуваме нови рабо...
Кога немате многу време: 6 ситници за инстант празнично украсување Ако не сте од оние кои сакаат да накитат штом 1-ви декември дојде на врата, тога...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg