7 работи кои несвесно ви земаат простор во кујната


7 работи кои несвесно ви земаат простор во кујната

За да создадете компактна кујна и да отворите повеќе простор, мора внимателно да го планирате секое ќоше.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-001.jpg

Сепак, водени по одредени правила и навики, како на пример дека садовите мора да се сушат на надворешна површина, ги правиме клучните грешки.

Овие 7 работи несвесно ви заземаат повеќе простор во кујната, отколку што би требало:

Зачините ги чувате во големи садови и теглички.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-02.jpg

Тенџерињата ги чувате на шпоретот или на плотната.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-03.jpg

Користите статични апарати за домаќинство со големи додатоци.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-04.jpg

Користите различни типови на пластични кутии за складирање, наместо цел сет, што моќе да се реди еден врз друг.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-05.jpg

Поставувате големи корпи со овошје.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-06.jpg

Лажиците за готвење и садовите ги поставувате на надворешни закачалки.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-07.jpg

Сметате дека двојниот мијалник е попрактичен од единечниот.

8-raboti-koi-nesvesno-vi-zemaat-prostor-vo-kujnata-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...
11 работи што треба да ги обоите за белиот ентериер да добие нов изглед Одвреме навреме, на сите ни станува здодевен и монотон домот, дури и ако кога см...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg