Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Кул идеја од Маја од Охрид: Издлабени тикви како саксии за есен (фото)

Идејата на Маја Гугоска од Охрид дефинитивно ќе ве инспирира и вас. Издлабени тикви како саксии за есен, уникатно и впечатливо, зарем не?

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-01.jpg

Маја Гугоска од Охрид е креативна кога станува збор за уредувањето на домот, а особено за надворешниот простор.

Па, така таа во Охрид има совршено уредена тераса во својот стан, но и совршено уредено дворче на имот во близина на Охрид.

Станува збор за дворчето од нивната стара викендица, или како што вели Маја, нема ниту викендица, туку станува збор само за старо куќарче, кое има поглед на Охридското Езеро.

Со базен, лулашки, перничиња и најубавото зајдисонце, таа ужива со семејството во нивото „мало парче рај“.

Сега, Маја ја покажа својата креативност со правење на уникатни саксии.

Таа издлаби две тикви и од нив си направи уникатно место за да ги посади своите сукуленти.

„Издлабена тиква како саксија за оваа есен“, напиша таа во описот на фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил.

Креативна идеја, зарем не?

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-04.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabeni-tikvi-kako-saksii-za-esen-foto-02.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-05.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-03.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabeni-tikvi-kako-saksii-za-esen-foto-01.jpg

Упатство како би можеле да си направите вакви саксии од тикви:

Прочитајте и На гости кај Маја: Дворче со базен во Охрид создадено за уживање (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
На гости кај Боро: Есенски украсен стан во Скопје со тикви со најразлични форми, бои и текстури (фот... „Јас ја обожавам есента, затоа што ова е време е да ги извадите џемперите, ќебињ...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg