Кул идеја од Маја од Охрид: Издлабени тикви како саксии за есен (фото)

Идејата на Маја Гугоска од Охрид дефинитивно ќе ве инспирира и вас. Издлабени тикви како саксии за есен, уникатно и впечатливо, зарем не?

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-01.jpg

Маја Гугоска од Охрид е креативна кога станува збор за уредувањето на домот, а особено за надворешниот простор.

Па, така таа во Охрид има совршено уредена тераса во својот стан, но и совршено уредено дворче на имот во близина на Охрид.

Станува збор за дворчето од нивната стара викендица, или како што вели Маја, нема ниту викендица, туку станува збор само за старо куќарче, кое има поглед на Охридското Езеро.

Со базен, лулашки, перничиња и најубавото зајдисонце, таа ужива со семејството во нивото „мало парче рај“.

Сега, Маја ја покажа својата креативност со правење на уникатни саксии.

Таа издлаби две тикви и од нив си направи уникатно место за да ги посади своите сукуленти.

„Издлабена тиква како саксија за оваа есен“, напиша таа во описот на фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил.

Креативна идеја, зарем не?

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-04.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabeni-tikvi-kako-saksii-za-esen-foto-02.jpg

https://www.instagram.com/p/CjVrkyostBe/

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-05.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabena-tikva-kako-saksija-za-esen-foto-03.jpg

kul-ideja-od-maja-od-ohrid-izdlabeni-tikvi-kako-saksii-za-esen-foto-01.jpg

Упатство како би можеле да си направите вакви саксии од тикви:

Прочитајте и На гости кај Маја: Дворче со базен во Охрид создадено за уживање (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
Дворче во Градско со лулашки личи на вистинско игралиште и е сон за секое дете (фото) Освен лулашките, во дворчето на Даниела и Томе има и летниковец со хамок, но и и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg