Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


8 трикови за уредување со кои ќе ѝ дадете модерен изглед на вашата кујна

Топлите бои се подобар избор од студените нијанси, а квалитетните кујнски апарати не само што траат подолго, туку и изгледаат многу подобро и помодерно.

8-trikovi-za-ureduvanje-so-koi-kje-dadete-moderen-izgled-na-vashata-kujna-01.jpg

Ако планирате да ја реновирате кујната, добро би било да обрнете внимание на некои работи ако сакате да изгледа модерно, а не застарено и „кич“.

Неколку совети во продолжение:

Дајте им предност на топлите бои

Сивите и нијанси, но и материјалите како метал права кујната да изгледа „студено“.

Многу подобро изгледаат топлите нијанси и природните материјали.

8-trikovi-za-ureduvanje-so-koi-kje-dadete-moderen-izgled-na-vashata-kujna-02.jpg

Користете мат боја

Боите со сјај повеќе не се во мода и можат да изгледаат „кич“.

Од друга страна, мат боите се хит веќе неколку години и ѝ даваат луксузен изглед на кујната.

8-trikovi-za-ureduvanje-so-koi-kje-dadete-moderen-izgled-na-vashata-kujna-03.jpg

Ставете ја трпезариската маса во кујната

Ако имате доволно простор, пробајте да ја преместите трпезариската маса во кујната.

Со ова ќе го пополните празниот простор, а во домот ќе си ослободите друг дел.

8-trikovi-za-ureduvanje-so-koi-kje-dadete-moderen-izgled-na-vashata-kujna-04.jpg

Купувајте црни садови за готвење

Ако садовите за готвење ви се и како декорација во кујната, тогаш купувајте црни модели.

Црната боја секогаш изгледа елегантно и се вклопува во ентериерот без разлика на неговиот стил.

8-trikovi-za-ureduvanje-so-koi-kje-dadete-moderen-izgled-na-vashata-kujna-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Како да ѝ дадете луксузен изглед на бањата со минималистички златни детали? (фото) Златната боја изгледа одлично во бањата, а доволно е да замените само неколку де...
20 идеи како да додадете топлина и модерен изглед во домот со дрвени панели (фото) Изгледаат одлично како декорација на мал дел од ѕидот, но слободно можете да пре...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
18 идеи од Пинтерест за стилско уредување мала бања (фото) Ако имате мала бања, не очајувајте - постои начин да ставите сè на едно место, а...
Работи во домот заради кои гостите ќе ве озборуваат како неуредна личност Исчистете ги влакната од миленичињата, соберете го презреаното овошје. На кои де...
Модерни детали кои треба да ги избегнувате кога го реновирате домот Керамички мијалник во кујната и чешми од темни метали се само дел од модерните д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg