Рецепт за летните собиранки: Мини пица такоси


Рецепт за летните собиранки: Мини пица такоси

Во овие топли денови на никој не му е дојдено до готвење и долги часови поминати во кујна.

vkusni-i-ednostavni-za-podgotovka-mini-pica-takos-01.jpg

Но, сепак, викендите се измислени за собиранки со семејство и пријателите, збогатени со вкусни оброци, кои секако, може да се подготват брзо и едноставно.

Овој рецепт за мини пица такоси сигурно ќе ве воодушеви, па набрзина подгответе ги и уживајте со најблиските:

Потребни состојки:

  • Тортиља по желба
  • ¼ шолја путер, стопен
  • 1 лажица лук во прав
  • 1 лажица оригано
  • 1 шолја доматно пире/кечап (по желба)
  • 1 ½ шолја рендана моцарела
  • Кулен

Подготовка:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Талентирана Македонка за која готвењето е уметност: 8 предлог рецепти од Викторија Кочишка Оваа Македонка има кулинарски талент и Инстаграм профил со кулинарски дела кои д...
Ролат од компир пире со вкус на пица Мора да признаеме дека со тек на време одлуката за тоа што да се прави за ручек ...
Прелијте неколку банани со чоколадно тесто – и добивате сочен колач Подготовката на овој чоколаден колач е брза, вкусот е совршен, а текстурата мека...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg