Ролат од компир пире со вкус на пица
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Ролат од компир пире со вкус на пица

Мора да признаеме дека со тек на време одлуката за тоа што да се прави за ручек станува сè потешка.

lesen-i-vkusen-pica-rolat-so-pire-od-kompir-01.jpg

На крајот, секогаш се сведуваме на старите добри, традиционални јадења, кои сите понекогаш сакаме да ги замениме.

Овој рецепт за пица ролат со пире од компир е необичен, а мора да признаете дека изгледа многу вкусно.

И најважно од сè – лесно се подготвува! Набавете си ги потребните состојки и хартија за печење, изгледајте го видеото за начин на подготовка и фатете се за работа.

Потребни состојки:

  • 1.5 kg компир за пире
  • 2 лажици сол
  • 1 лажица бибер
  • 1 лажица босилек
  • 1 ½ лажица оригано
  • 2 јајца
  • ½ шолја брашно
  • 35 парчиња кулен
  • 12 парчиња моцарела (или кашкавал по желба)
  • Сос од домати

Начин на подготовка:

 

Mashed Potato Pizza Roll 🍕 - #TwistedFood #pizza #delicious #yum #recipe #foodporn #cheese

A post shared by Twisted (@jungletwisted) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Викенд ручек: Полнета компир-пита која не може да не ви се погоди Крцкава однадвор, а сочна однатре – оваа компир-пита ќе ви биде љубов на прво за...
Викенд ручек: Полнети мини ролати од компир, потопени во сос Мини ролати од компир, полнети со салама и кашкавал, потопени во бешамел сос со ...
Шарени летни ролати од тортиља за кои не ви треба печење Доколку веќе немате идеја што да зготвите, а притоа да не вклучувате рерна, врем...