Рецепт на денот: Џиновска роза од палачинки со првите јаготки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Рецепт на денот: Џиновска роза од палачинки со првите јаготки

Зарем ова не е најубавата сезона на свежо овошје кога во центарот на вниманието се приближуваат неприкосновените јагоди?

Napravete-roza-odprvite-jagotki-i-palacinki-01.jpg

Зрели, сочни и вкусни, со малку калории и многу позитивни здравствени придобивки, време е да ги употребите свежите јаготки во неодоливо сладок десерт кој ќе го сакаат сите, особено малечките.

Бонус причина: освен што е неверојатно вкусен, се фотографира подеднакво добро.

Потребно ви е:

За тестото

  • 2 шолји (250 g) сенаменско брашно
  • ¼ шолја (60 g) несолен стопен путер
  • 3 лажици шеќер
  • 3 јајца
  • 3 шолји (720 ml) полномасно млеко

За филот

  • 225 g маскарпоне
  • 3 лажици шеќер
  • 80 ml слатка павлака
  • 150 g јагоди, тенко исечкани по должина

Начин на подготовка:

1. Прво подгответе го тестото за палачинките. Во подлабок сад измешајте ги брашното, путерот, шеќерот и јајцата.

2. Додадете малку млеко, околу 120 ml на почетокот и силно мешајте додека смесата не стане мазна и целосно изедначена додека не го употребите целото млеко.

3. Процедете ја смесата низ голема цедалка за да не останат грутки. Оставете ја да се олади во фрижидерот околу 30 минути, а може да ја оставите и преку ноќ.

4. Започнете со подготовка на филот. Во длабок сад измешајте ги маскарпонето и шеќерот. Мешајте додека не се соединат, а на крајот додадете ја слатката павлака. Со помош на миксер добро изедначете ја смесата и оставете ја на страна.

5. Од смесата со брашно направете палачинки. Потоа наредете ги убаво една врз друг и исечете ги прво на половина, а потоа наредете ги половинките и повторно исечете ги на половина, за да добиете еднакви ленти.

6. Ставете две ленти една до друга и „залепете“ ги со помош на смесата од слатка павлака. Додадете тенки парченца од исечканите јагоди кон врвот од лентите.

7. Почнете да ги мотате лентите со филот и јаготките како ролат и продолжете ја истата постапка додека не ги потрошите сите ленти од палачинките, кремот и јагодите.

* Оставете ја розата од јаготки од 15-30 минути во фрижидерот добро да се олади пред да ја послужите.

За полесна визуализација и подготовка на рецептот, погледнете го видеото:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Готов за 15 минути: Џем од јагоди кој ќе ве врати во детството Јаготки кои се мачкаат на леб – појадок, ужинка и вечера која честопати знаевме ...
Мини Павлови тортички со јаготки - слатко уживање на кое нема да одоле... Лесната торта која ѝ посветена на руската балерина Ана Павлова овој пат доаѓа во...
Автентичен грчки вкус: Медитеранска фритата за појадок, ручек и вечера Дали имате желба за едноставен, здрав оброк, полн со свеж зеленчук? Брзата ...