Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Шарени летни ролати од тортиља за кои не ви треба печење

Доколку веќе немате идеја што да зготвите, а притоа да не вклучувате рерна, време е за ролати од тортиља.

shareni-letni-rolati-od-tortilja-za-koi-ne-vi-treba-pechenje-01.jpg

Овој ролат е идеален за летните денови, а благодарение на зеленчукот и вкусните состојки е освежителен и изгледа примамливо.

Сè што треба е да намачкате крем сирење на тортиља, да наредите сув домат, спанаќ, сечкан лук, пармезан, сол и бибер и да преклопите со уште една тортиља.

Потоа смотајте ги и направете ролат, ставете малку да се изладат и сечете ги со дебелина по желба.

shareni-letni-rolati-od-tortilja-za-koi-ne-vi-treba-pechenje-02.jpg

Рецептите за тортиља може да бидат најразлични, со разни комбинации на зеленчук, а по желба кашкавал, сирење и салами.

Важно е да ги намачкате со павлака, крем сирење или готова крем салата и да додадете сè што ќе посакате за да изгледаат попримамливо и вкусно.

Погледнете неколку идеи за инспирација како може да изгледаат мини ролатите:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Редена торта со јагоди – за кога немате ништо благо во фрижидер Сезоната на јаготки треба да се искористи максимално, па ова е уште еден сладок ...
Летна оброк-салата: Пченка со печени пиперки и ориз Оваа салата во текот на летниот период можете да ја подготвите од свежи намирниц...
Освежителни коцки со лимон и боровинки – совршен летен десерт Слатки и по малку киселкасти, овие освежителни коцки се одлични за десерт или ка...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg