Ручек за почетници во кујна: Тава печурки со кашкавал


Ручек за почетници во кујна: Тава печурки со кашкавал

Сите кои не се многу вешти во кујната, а сакаат да зготват вкусен ручек, можат да се обидат со овој рецепт.

ruchek-za-pochetnici-vo-kujna-sochna-tava-so-pechurki-i-kashkaval-1.jpg

Печурки потопени во кашкавал и сос кои се топат во уста, а се подготвуваат за околу 40 минути.

Вкусот е неодолив, богат и кремаст, а ќе се чувствувате како да ручате во некој ресторан среде Париз.

Потребни состојки:

  • 4 лажици путер
  • 4 чешниња лук, ситно сечкани
  • 2 лажици свежо сечкана мајчина душичка
  • 500g свежи печурки
  • ¼ шолја црвено вино
  • 1 шолја павлака за готвење
  • Сол, црвен пипер и бибер
  • 1 ¼ шолја рендан кашкавал
  • ¼ рендан пармезан
  • Сечкан магдонос, за сервирање

Начин на подготовка:

" data-width="630" data-show-text="false">
How To Make A Cheesy Mushroom Skillet

This melty Cheesy Mushroom Skillet makes us want to eat our veggies. Full recipe: http://dlsh.it/qWSW2By

Posted by Delish on Monday, 8 April 2019

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 италијански здрави рецепти: Крема од тиква и хељда, рижото со цвекло и graukase, аспарагус со јајц... Во склоп на Неделата на италијанска кујна, денес на менито имаме неколку рецепти...
Сочен ручек: Компир торта полнета со кашкавал и сланина Идеален ручек за љубителите на богат вкус на кашкавал, во комбинација со компир ...
Рецепт со вкус на есен: Макарони во крем сос од тиква и кашкавал Американците имаат некој посебен ритуал кон нивните омилени макарони со кашкавал...

Најчитани неделава