Даски со слатки и солени мезиња кои ќе посакате да ги направите веднаш (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даски со слатки и солени мезиња кои ќе посакате да ги направите веднаш (фото)

За гости, за специјална пригода или за себе, постојат толку многу добри идеи како да подготвите брзо мезе послужувајќи нешто слатко, солено или пак комбинација од двете.

Daski-so-slatki-i-soleni-mezinja-01.jpg

Идеите за мешани мезиња послужени на огромни даски се практично бесконечни, како и изборот на продукти што може да ги ставите. Можете да започнете со свежо овошје и зеленчук, да додадете сувомесни производи, различни видови на сирења, грицки, лепчиња или тортиљи.

Слатките воопшто не се исклучени од менито, а постојат одлични решенија за оние кои се љубители на здравата исхрана, како хумус, различни видови на здрави сосови, морска храна и уште многу други производи кои се неверојатни вкусни и здрави.

Во секој случај потребно е храната да биде свежа, вкусна, но и да изгледа беспрекорно како во случаите подолу.

Тешко е да остане рамнодушен, нели?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Десерт на денот: Пролетна пита со црвено овошје Оваа пролет рецептот кој нема да престанете да го правите е овошната лисната пит...
3 рецепти за здрави мезиња, приготвени на вкусен начин Здравите јадења не значи дека не може да се приготват на вкусен начин, а овие ре...
Освежителна есенска салата со зеленчук и јаболка, збогатена со дресинг Оваа салата со брокула, јаболка и други здрави додатоци е идеална за есенската с...