Колачиња од 3 состојки кои го подобруваат имунитетот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Колачиња од 3 состојки кои го подобруваат имунитетот

Потребни ви се само 3 лесно достапни и евтини состојки за да ги направите овие колачиња и да се заштитите во сезоната на вируси и настинки.

kolacinja-od-3-sostojki-koi-go-podobruvaat-imunitetot-01.jpg

Консумирајте по барем едно секој ден и ќе бидете дополнително заштитени во студената сезона.

Потребни состојки за овие кекси кои го чуваат здравјето:

  • 1 лажица мајчина душичка во прав
  • 3 лажици брашно
  • Малку млака вода

Подготовка:

Помешајте го брашното со мајчина душичка, па додајте малку млака вода додека не се оформи тесто.

Обликувајте ги колачињата по своја желба и печете 10-12 минути на 180 степени.

kolacinja-od-3-sostojki-koi-go-podobruvaat-imunitetot-02.jpg

По желба, може да ја намалите или зголемите количината на состојките, но размерот мора да остане ист.

Колачињата може и да ви помогнат доколку сте веќе настинати или болни, со оглед на тоа што мајчината душица е добро познат стар и природен лек.

Консумирајте ги минимум 10-тина дена.

kolacinja-od-3-sostojki-koi-go-podobruvaat-imunitetot-03.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 брзи, солени рецепти со празничен изглед Не треба многу за на обичните рецепти и состојки да им дадете празничен изглед. ...
Брзо мезе со зачинети, печени компирчиња – крцкави однадвор, а меки од... Еве една одлична идеја за брзо и лесно мезе, рецепт кој ќе ви се најде за ненаја...
Совршено меки, посни кифлички Испробајте го овој рецепт за посни кифлички и ќе бидете воодушевени од тоа колку...

Најчитани неделава