7 здрави појадоци кои се прават побрзо од утринското кафе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


7 здрави појадоци кои се прават побрзо од утринското кафе

Ако главниот изговор зошто го избегнувате појадокот ви е „немам време,“ ве побиваме со 7 здрави идеи.

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-001.jpg

Појадокот не мора да е комплициран за да е вкусен и не мора готвењето да е првата работа која ќе ја направите штом станете од кревет.

Што можете да подготвите за појадок подеднакво брзо како што го подготвувате кафето?

Оризови галети премачкани со путер од кикирики и парчиња банана

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-1.jpg

Овесни снегулки со јогурт и овошје

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-2.png

Смути од банана, црно чоколадо и малку млеко

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-3.jpg

Тортиљи во кои ќе ставите неколку парчиња зеленчук

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-4_resize.jpg

Кругови јаболко премачкани со путер од кикирики и суво овошје по желба

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-5.jpg

Леб премачкан со рикота и неколку парчиња авокадо

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-6.jpg

Кругови банани со путер од кикирики и џем во средина

7-zdravi-pojadoci-koi-se-pravat-pobrzo-od-utrinskoto-kafe-7_resize.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 идеи за летни ражничи на скара Летните вечери се најдобри за да се поминат во друштво на пријателите со скара, ...
Прелијте неколку банани со чоколадно тесто – и добивате сочен колач Подготовката на овој чоколаден колач е брза, вкусот е совршен, а текстурата мека...
Овесна каша од понеделник до петок: 5 идеи за појадок Многу нутриционисти се држат до тоа дека овесната каша е најдобриот појадок со к...

Најчитани неделава