Идеи како обичните рецепти да добијат новогодишен изглед (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Идеи како обичните рецепти да добијат новогодишен изглед (фото)

Кога сакате да се задржите до она што добро го знаете и го имате усовршено во кујната, но сакате да додадете празничен шмек, тогаш сетете се на фотките во продолжение.

idei-kako-obicnite-recepti-da-dobijat-novogodisen-izgled-001.jpg

Тука не станува збор за рецепти со специјални состојки, туку за адаптирање на рецептите кои инаку ги практикувате, но само облиците се менуваат.

Па така, обичните палачинки со мало декорирање може да станат ирвас или Дедо Мраз, мини пиците може да се претворат во украсени елки, а со мезе даските може да експериментирате колку сакате.

Ви предлагаме како секојдневните рецепти да добијат новогодишен изглед:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 рецепти за здрави мезиња, приготвени на вкусен начин Здравите јадења не значи дека не може да се приготват на вкусен начин, а овие ре...
Нугат – совршена торта со лешници и Нутела Сигурно веќе го замислувате вкусот на оваа неверојатна торта. Богат, сочен, чоко...
Рецепт за почетници: Чоколадна торта без брашно Ако сакате чоколадни десерти, а сметате дека не сте доволно вешти во кујната, ве...

Најчитани неделава