Како да направите чипс од макарони, по виралниот рецепт на TikTok?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Како да направите чипс од макарони, по виралниот рецепт на TikTok?

Откриваме како сами дома да го направиме рецептот кој во само еден ден имаше повеќе од 12 милиони прегледи.

kako-da-napravite-chips-od-makaroni-po-viralniot-recept-na-tiktok-001.jpg

TikTok неочекувано стана извор на брзи и штосни рецепти.

Подготовката на најновиот вирален хит ќе ви одземе само неколку минути, а почнува со тоа што сами ќе ги одберете макароните кои ги сакате.

https://www.instagram.com/p/CQ9DbloLep-/

Сварете ги тестенините, помешајте ги со маслиново масло, пармезан и зачини по желба. Ставете ги да се печат на 200 степени, 20 до 25 минути или 10 минути во апарат на топол воздух. Послужете со омилениот сос.

Начин на подготовка:

@feelgoodfoodie

#pastachips are my new favorite chips! They’re so good and make the best appetizer! #pastatiktok #summertime

♬ Music Food (Director Cut Mix) - Chad

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Готов за 15 минути: Џем од јагоди кој ќе ве врати во детството Јаготки кои се мачкаат на леб – појадок, ужинка и вечера која честопати знаевме ...
7 брзи, солени рецепти со празничен изглед Не треба многу за на обичните рецепти и состојки да им дадете празничен изглед. ...
TikTok рецепт: Чоколадни меки коцки од 2 состојки TikTok стана новото место каде се презентираат генијалните идеи од сите области,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg