Урбан лик: Злате Мехмедовиќ - наш доктор со префинет моден стил и колекција со повеќе од 100 пара чевли (фото)

На прашањето „Која е тајната на среќниот брак“ ни открива:

„Не знам која е тајната за среќен брак, веројатно е дека треба да биде повеќе среќен отколку брак, за моето искуство од бракот ова најверојатно ќе биде најдоброто објаснување како гледам на хармонијата во заедницата помеѓу жената и мажот.

Животот е тежок, но и краток, и затоа поминете го со луѓе кои ќе ве разберат, насмеат, поддржуваат, заштитат, сакаат безусловно и нема да ве нервираат.“

urban-lik-zlate-mehmedovikj-nash-doktor-so-prefinet-moden-stil-i-kolekcija-od-povekje-od-100-para-chevli-foto-03_1.jpeg

На тема највпечатливи искуства од неговите патувања издвојува две држави:

„Две земји кои би ги издвоил во моите патувања се Данска и Казахстан. Дијаметрално различни земји, различни култури, различен начин на живот и уредување, но колку и да звучи неверојатно мислам дека одлично би се вклопил во која било од двете.

Данската култура за динамичен ден, живот исполнет со предизвици и казахстанскиот глад за напредување во сите сфери на општеството (најмногу здравствената), кога би ги споил во едно тоа би била идеалната земја за мене.“

urban-lik-zlate-mehmedovikj-nash-doktor-so-prefinet-moden-stil-i-kolekcija-od-povekje-od-100-para-chevli-foto-02_1.jpeg

Повеќе фотографии од Злате Мехмедовиќ:

© CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Томас Естрани: „H&M нè охрабрува да го истражуваме личниот стил“ Што ја прави H&M уникатна компанија, на што е најгорд од работата во компани...
Снежана Петкас, астролог: „Дневно правам 3 до 4 натални карти, жените најмногу ги интересира љубовта... „Кога правам натална карта најчесто жените повеќе ги интересира љубовниот живот,...
Фиданка од Скопје изработува икони: „Работниот ден ми започнува со молитва, најголем предизвик ми бе... „Додека изработувам икони целосно сум внесена во работата, а работниот ден го за...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg