Никола Роквиќ „нападнат“ поради скандалозна изјава од минатото: „Не верувам во неговиот аџилак“

Никола Роквиќ пристигна во Егина, каде што беше пречекан како херој, но неговиот аџилак не ги воодушеви сите, па на Твитер се појави насловна страница постара од 20 години, со негова скандалозна изјава.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-01.jpg

Српскиот пејач Никола Роквиќ вчера попладне (22.05) пристигна во манастирот Нектариј Егински во Грција.

Тој 31 ден одеше пешки од Белград до островот Егина, со хумана цел - преку својата фондација да собере пари за апарат за дијагностицирање рак на мозокот за Клиниката за детска онкологија.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-04.jpg

По сите премрежија и предизвици со кои се соочи по пат, Никола успеа да ја постигне својата цел, па бос влезе во манастирот и се поклони пред Св. Нектариј Егински, со што ја исполни својата мисија.

Притоа, преку донации, Никола ги собра потребните средства за апаратот, но и повеќе од тоа што очекуваше.

Иако во манастирот беше пречекан како херој и имаше огромна поддршка во текот на целото патување, неговиот аџилак сепак не ги воодушеви сите.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-05.jpg

На Твитер се појави стара насловна страница од магазинот „Скандал“, направена пред повеќе од 20 години, со изјава на младиот Роквиќ: „Ако некоја не сака да ми го п**и, се вртам и си одам“.

Скандалозниот наслов е дополнет и со изјава од Никола.

„Ми годи секс со лисици, а имам и гумена кукла од секс-шоп“ - пишува на насловната.

Еден од твитовите гласи:

„Извинете ако не го сфаќам сериозно аџилакот на Никола Роквиќ, бидејќи засекогаш ќе ме прогонува неговиот наслов од 2000-тите дека ако некоја не сака да му го п**и, се врти и си оди“.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-06.jpg

Овој твит предизвика бурни реакции, но во одбрана на пејачот и тоа што го направи во текот на изминатиот месец.

„Замисли за 10 години ти да почнеш некоја хуманитарна акција и да собереш 250.000 евра, но некој да направи скриншот од сите глупости што ги објавуваш тука за неколку лајкови.

Некому му треба малку за да го пронајде својот пат, а некому не му се доволни ни 5 животи“, стои во коментарот.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-03.jpg

Никола години наназад важи за мирен семеен човек. Тој е десет години во стабилен брак со манекенката Бојана Баровиќ, со која има три деца.

Тие важат за еден од најскладните парови на српската естрада.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-10.jpg

Никола и Бојана заедно ја основаа фондацијата „Porodica“, а собирањето донации за Детската клиника за онкологија во Белград беше нивната прва донаторска акција.

nikola-rokvikj-napadnat-poradi-skandalozna-izjava-od-minatoto-ne-veruvam-vo-negoviot-adjilak-07.jpg

Прочитајте и По 31 ден пешачење, Никола Роквиќ пристигна во Егина: Ги собра парите, си го исполни ветувањето дадено на Свети Нектариј

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Босанец на 85 години се ожени со 38 години помлада жена: „Со години ѝ помагав додека беше во брак со... „Еден ден таа дојде овде и заплака и ми рече дека веќе не може да издржи со сопр...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Првата сопруга го остави за 15 години помлад стјуард, втората му го зема станот: Бурниот љубовен жив... Српскиот актер Бранислав Лечиќ, во изминатите години беше во фокусот на јавноста...
Јелена Карлеуша до хејтерите: „Жените на 45 години не се баби, можат да се сликаат како сакаат“ „Секојпат кога некој ќе ме навреди затоа што имам 45 години, јас слабеам уште 10...
Марија Шерифовиќ објасни зошто не сака второ дете: „Кога синот ќе има 20, јас ќе имам 60 години“ „Јас не се сеќавам на семејни летувања и зимувања. Кога бев мала, мајка ми по 3 ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg