Инстаграмџиски рај: Rooftop ресторан во Белград со поглед на храмот Свети Сава (фото)


Инстаграмџиски рај: Rooftop ресторан во Белград со поглед на храмот Свети Сава (фото)

Кафе или ручек во Белград со спектакуларен поглед на најголемиот православен храм на Балканот Свети Сава, звучи совршено, нели?

instagramdjiski-raj-rooftop-restoran-vo-belgrad-so-pogled-na-hramot-sveti-sava-foto-01.jpg

Rooftop баровите и рестораните имаат некоја посебна магија, зарем не? Да се пие кафе или да се руча со таков спектакуларен поглед пред себе е навистина поинакво доживување.

Такво задоволство во српската престолнина може да имате во rooftop ресторанот „The View Belgrade“.

Се наоѓа во склоп на хотелот „Crystal“ во Белград и нуди одличен поглед на храмот Свети Сава.

Овој храм е најголемиот православен храм на Балканот и втор во светот по Црквата на Исус Христос Спасителот во Москва. Изградбата на храмот започнала во 1894 година.

Инстаграмџиите едноставно го обожаваат:

https://www.instagram.com/p/CVLR9Oyoiem/

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Србинка без раце живее со полн здив, освојува први места и има партнер што ја сака до небото (фото) Насмеана, позитивна, успешна и вљубена... Дејана Бачко е девојка за која само не...
Сцeна од зграда во Белград стана хит на Твитер - станар си суши чаршафи во влез (фото) Која е најчудната ситуација која сте ја виделе во вашиот влез досега? Човек од Б...
Годините не се пречка за ништо: Баба Драгица (69) од Србија стана хит на Инстаграм Со одличен хумор, искреност и ведрина, баба Драгица за кусо време стекна 42.000 ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg