Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Дечко од Тетово ја запроси саканата на крузер додека крстареа низ Италија, Шпанија и Франција (фото)

„Запросувањето беше за време на нашето крстарење од 8 дена каде ги посетивме Италија, Шпанија и Франција. Крузеров е магичен, воодушевувачки е секој дел во него и искрено пресреќна сум што запросувањето се случи токму тука, на мојот омилен датум 9-ти мај, по 9 години врска“, вели Ивона (25) од Тетово за CRNOBELO.com.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-01.jpg

Ивона (25) од Тетово, дизајнер за внатрешно уредување и основач на Iv.s.arts брендот за уметнички слики, беше запросена од страна на својот сакан Никола (27), исто така од Тетово, по професија дизајнер на игри.

Никола ја запроси по 9 и пол години врска за време на нивното крстарење со крузер.

За CRNOBELO.com Ивона открива детали за запросувањето:

„Во врска сме 9 и пол години, 9-ти ни е омилен датум, бидејќи на 9-ти јануари 2015-та ја започнавме нашата врска, а сега на 9-ти мај се случи најубавиот ден за двајцата.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-07.jpg

Запросувањето беше за време на нашето крстарење од 8 дена каде ги посетивме Италија, Шпанија и Франција.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-02.jpg

Крузеров е магичен, воодушевувачки е секој дел во него и искрено пресреќна сум што запросувањето се случи токму тука, бидејќи е навистина незаборавно искуство, а ова ќе го помниме како едно од нашите најубави заеднички патувања, дефинитивно“.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-08.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-04.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-10.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-03.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-05.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не е Прованса, Грција е: Македонка позира среде недогледни полиња лаванда (фото) „Отсекогаш сум сакала да имам магични фотографии со полиња од лаванда, но и покр...
Запросување на Македонка во локал со поглед на Колосеумот во Рим (фото) Илија ја запроси Ангела во Рим во ресторанот „RoYaL Art Cafe“, кој има спектакул...
Запросување на Македонка во Солун на зајдисонце, покрај море со букет бели рози (фото) „Се запознавме во Штип, додека бевме на студии. Најинтересно беше тоа што имавме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg