Дечко од Тетово ја запроси саканата на крузер додека крстареа низ Италија, Шпанија и Франција (фото)

„Запросувањето беше за време на нашето крстарење од 8 дена каде ги посетивме Италија, Шпанија и Франција. Крузеров е магичен, воодушевувачки е секој дел во него и искрено пресреќна сум што запросувањето се случи токму тука, на мојот омилен датум 9-ти мај, по 9 години врска“, вели Ивона (25) од Тетово за CRNOBELO.com.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-01.jpg

Ивона (25) од Тетово, дизајнер за внатрешно уредување и основач на Iv.s.arts брендот за уметнички слики, беше запросена од страна на својот сакан Никола (27), исто така од Тетово, по професија дизајнер на игри.

Никола ја запроси по 9 и пол години врска за време на нивното крстарење со крузер.

За CRNOBELO.com Ивона открива детали за запросувањето:

„Во врска сме 9 и пол години, 9-ти ни е омилен датум, бидејќи на 9-ти јануари 2015-та ја започнавме нашата врска, а сега на 9-ти мај се случи најубавиот ден за двајцата.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-07.jpg

Запросувањето беше за време на нашето крстарење од 8 дена каде ги посетивме Италија, Шпанија и Франција.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-02.jpg

Крузеров е магичен, воодушевувачки е секој дел во него и искрено пресреќна сум што запросувањето се случи токму тука, бидејќи е навистина незаборавно искуство, а ова ќе го помниме како едно од нашите најубави заеднички патувања, дефинитивно“.

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-08.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-04.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-10.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-03.jpg

dechko-od-tetovo-ja-zaprosi-sakanata-na-kruzer-dodeka-krstarea-niz-italija-shpanija-i-francija-foto-05.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не е Прованса, Грција е: Македонка позира среде недогледни полиња лаванда (фото) „Отсекогаш сум сакала да имам магични фотографии со полиња од лаванда, но и покр...
Македонка направи уникатно откривање на полот на бебето со торта со обоена внатрешност (фото+видео) „Ова беше огромно изненадување, бидејќи според генетската историјата на семејств...
Матеја ја запроси саканата Драгана во Виетнам: Романтика на зајдисонце во ресторан на плажа „Мислев дека ќе ме запроси во Тајван, бидејќи пред да отидеме во Виетнам, таму ж...
Не е Сибир, Битола е – Ледената Македонка Бетика влегува во водите на замрзнато езеро под Пелистер Со секира го искрши мразот на површината на водата, а потоа влезе да се бања. Бе...
Вирален хит: Македонка во забавно видео покажа како звучи нашиот јазик со различни странски акценти „Ма леле колко јас сакам да причам македонски – водата, лоптата, масата, топката...
Ико од Скопје ја запроси саканата Марија во Торино: Латици од рози, свеќи и солзи радосници „Не очекував да ме запроси на ова патување, па кога ми ја стегна раката и кога г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg