Македонка и Босанец се запознале во Германија, се свршија на Кипар, а направија бајковита свадба на Сејшели (фото)

„Двајцата сме личности кои не сакаат големи свадби и отсекогаш ни било сон да се венчаме на плажа. Со месеци пишувавме со агенции од Маурициус, Занзибар и Сејшели и на крај изборот падна на Сејшели затоа што островот има некоја посебна романтична приказна. Нè пречека приватен возач...“, раскажува Драгана Игнатова (27) од Кратово за CRNOBELO.com.

bajkovita-svadba-na-makedonka-na-sejsheli-ni-beshe-son-da-se-venchame-na-plazha-ne-precheka-privaten-vozach-01.jpg

Драгана Игнатова (27) од Кратово, која веќе 4 години работи во Германија како медицинска сестра, стапи во брак со Јасмин Бечич (30) од Босна, кој веќе подолг период живее во Германија, а 12 години работи како менаџер на ресторан.

Парот неодамна направи свадба на Сејшели, а Драгана споделува детали за организацијата за CRNOBELO.com.

Љубовната бајка на Драгана и Јасмин:

„Се запознавме тука во Германија кога дојдов да работам и си пронајдовме заеднички интереси и, секако најважно, се роди љубов.

bajkovita-svadba-na-makedonka-na-sejsheli-ni-beshe-son-da-se-venchame-na-plazha-ne-precheka-privaten-vozach-04.jpg

Не ни беше потребно многу време да сфатиме дека сакаме заедно да го поминеме животот.

bajkovita-svadba-na-makedonka-na-sejsheli-ni-beshe-son-da-se-venchame-na-plazha-ne-precheka-privaten-vozach-08.jpg

Претходното лето се свршивме на Кипар и почнавме да ја планираме нашата бајка од соништата.

makedonka-i-bosanec-se-zapoznale-vo-germanija-se-svrshija-na-kipar-a-napravija-bajkovita-svadba-na-sejsheli-foto-21.jpg

Двајцата сме личности кои не сакаат големи свадби и отсекогаш ни било сон да се венчаме на плажа.

bajkovita-svadba-na-makedonka-na-sejsheli-ni-beshe-son-da-se-venchame-na-plazha-ne-precheka-privaten-vozach-09.jpeg

Со месеци пишувавме со агенции од Маурициус, Занзибар и Сејшели и на крај изборот падна на Сејшели, затоа што островот има некоја посебна романтична приказна, прекрасна тиркизна вода, бел песок, палми, кокоси насекаде и прекрасни бои на небото кога ќе падне ноќ... 

Мислам дека нема поубаво место на светот каде би можеле да кажеме ДА.

bajkovita-svadba-na-makedonka-na-sejsheli-ni-beshe-son-da-se-venchame-na-plazha-ne-precheka-privaten-vozach-10.jpeg

Стапив во контакт со една агенција од таму „Wedding in Seychelles“ и ми пратија понуда со сите детали.

bajkovita-svadba-na-makedonka-na-sejsheli-ni-beshe-son-da-se-venchame-na-plazha-ne-precheka-privaten-vozach-13.jpeg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Македонка направи уникатно откривање на полот на бебето со торта со обоена внатрешност (фото+видео) „Ова беше огромно изненадување, бидејќи според генетската историјата на семејств...
Не е Сибир, Битола е – Ледената Македонка Бетика влегува во водите на замрзнато езеро под Пелистер Со секира го искрши мразот на површината на водата, а потоа влезе да се бања. Бе...
Бричење на зетот, свекрвино оро: Оливер Андреевски и Елисавета Булоска се венчаа на Галичка свадба 2... Оливер Андреевски и Елисавета Булоска денес (16.07) се венчаа во црквата „Св. Пе...
Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Вирален хит: Македонка во забавно видео покажа како звучи нашиот јазик со различни странски акценти „Ма леле колко јас сакам да причам македонски – водата, лоптата, масата, топката...
Татјана Стојановска, Стефан Лазаров, Александра Шијакоска: Кои познати Македонци направија свадба во... Во годината што изминува имаше многу свадби меѓу познатите личности. Водителката...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg