Црна тоалета и фризура со ефект на мокра коса: Мартија Станојковиќ блесна на матурската вечер (фото)

Црн фустан со отсечоци на грбот, елегантни обетки и фризура со ефект на мокра коса... Мартија Станојковиќ блесна на прославата на матурската вечер, а фотографиите ги објави на Инстаграм.

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-01.jpg

Нашата пејачка Мартија Станојковиќ (19) годинава го завршува средното образование, а во Инстаграм Стори објави повеќе фотографии од прославата на матурата.

Во црна свечена тоалета, со партнерот кој ѝ подарил букет црвени рози, Мартија позира пред луксузниот автомобил со кој заминала на прославата, а потоа објави и фотки од неа и соучениците со кои заедно славеле матура.

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-02.jpg

Мартија на себе носи црн фустан со висока јака и отсечоци на грбот. Косата ѝ е пуштена и стилизирана со популарниот ефект на мокра коса, а целиот изглед го надополнила со елегантни обетки.

На Инстаграм Стори, фотографија со Мартија објави и нејзината мајка која напиша:

„Среќна матура мајкино!“

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-04.jpg

Инаку, за потсетување, Мартија Станојковиќ во 2015-та година го освои второто место на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“, а во 2016-та година ја претставуваше Македонија на детскиот избор за песна на Евровизија.

Таа сега гради успешна музичка кариера.

Погледнете уште неколку фотографии од Марија:

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-07.jpg

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-03.jpg

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-05.jpg

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-06.jpg

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-08.jpg

crna-toaleta-i-frizura-so-efekt-na-mokra-kosa-martija-stanojkovikj-blesna-na-maturskata-vecher-foto-09.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Дама во црно“ – Лила Филиповска во моќен црн аутфит со црвен кармин, очила и руса, кратка коса (фот... По храброто појавување на отворањето на Саемот за венчавки, Лила повторно издоми...
Миро Кацаров ја направи првата од двете свадби: „Ивана носеше фустан како Северина, од црква отидовм... „Со Ивана се венчавме во една од најубавите цркви во Скопје, Св. Јован Крстител ...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg