Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка им Брана

„Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на семејните фотки што Тијана Дапчевиќ ги објави од свадбата во Скопје, на која присуствуваа и сестра ѝ Тамара и мама Брана.

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-01.jpg

Тијана Дапчевиќ иако веќе долги години живее и работи во Србија, сепак не го заборава родното Скопје, каде има голем број пријатели и роднини, а неодамна се пофали на Инстаграм дека заедно со сопругот и синот биле заедно во Скопје на свадба.

„Моето среќно и спектакуларно семејство“ - напиша Тијана до фотографиите.

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-02.jpg

На фотките, Тијана гордо позираше со сопругот Милан и синот Вук, а објави фотки на кои е заедно со сестра ѝ Тамара и мајка им Брана.

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-03.jpg

Вук, кој годинава започна во прва година средно образование и иако се занимава со спорт, како неговиот татко, кој беше кошаркар, тој сепак одлучи да тргне по стапките на мајка му и одлучи да се запише на Средно музичко училиште.

„Во моментов само го интересира музиката и да креира музика, дури се пронајде во некој сосема нов жанр што се нарекува ‘фонк’ музика и станува збор за некаква електроника.

Воглавно неговата генерација се занимава со тоа и Вук стекна голем број фанови. Заврши нижо музичко училиште, и иако досега не го обожаваше премногу клавирот не значи дека тоа нема да се промени по запишувањето во средно музичко“ – изјави во една пригода Тијана.

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-05.jpg

Тој на свадбата се појави во светло син костум. Ќерката на Тамара, Хана беше вистинска мала принцеза облечена во бело невестинско фустанче.

Тамара, пак, на свадбата ја отпеа песната од Тоше Проески, „Чија си“.

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-04.jpg

Тијана доби голем број пофални коментари до фотографиите, а сите се сложни дека сите жени во нејзиното семејство се преубави и зрачат со „заразна“ насмевка.

Прочитајте и Тамара Тодевска го прифати светскиот тренд „Без веѓи“, во стилот на Ким Кардашијан и Јелена Карлеуша

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-06.jpg

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-07.jpg

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-08.jpg

tijana-dapchevikj-so-soprugot-i-sinot-na-svadba-vo-skopje-vuk-trgna-po-stapkite-na-mama-09.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Миа Костова си ја „отвори“ душата за синот: „Мислев секогаш ќе ми биде тешко, а види нè денес“ „Некогаш тешко ми беше малку со тебе на колк и купување на акција, ама види нè д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg