Ребека ја испеа „Обиди се“, Куку Леле - „Постела рози“ - Кои ѕвезди ни ја разбудија носталгијата од 90-тите?

Тука беа и Миа Костова и Мартин Трпчевски (познат и како Мартин 99), кои пред околу 20 години беа водители на забавната емисија „99 Action“, а кои вчеравечер ја водеа публиката низ македонската музичка ризница од зад сцената.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-07.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-16.jpg

На сцената, пак, беа Игор Џамбазов и Марјана Станојковска.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-11.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-04_copy.jpg

Публиката пред концертот се загреваше со македонски хитови, а за журката беше задолжен диџеј Мац.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-05.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-17.jpg

Се пееја и најголемите хитови од Маја Вукичевиќ, која живее во Австралија, но таа објави видео на својот Инстаграм профил.

„Ова е воскреснување на едно убаво време, благодарение на Мартин Трпчевски, '99 Меgastars' и веројатно поттик за некои од нас повторно да творат.

Ми направивте убаво чувство и да ви кажам искрено, сите ми недостигате“, напиша Маја, меѓу другото.

Повеќе фотографии на следната страница...


Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Денес се слават светите Кузман и Дамјан, заштитници на лекарите - Што не треба да правите на овој де... Светите браќа целиот свој живот го посветиле на лекување на луѓето, а не барале ...
Каролина зрачеше со сексапил на концертот во Скопје: „На 1-ви март добивам повеќе честитки отколку н... Каролина повторно покажа зошто е нашата поп-кралица: два часа пееше и играше, а ...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Над 252 тони отпад собрани и селектирани во ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД 2023 - најмасовната еко-акција во земја... Во рамките на еколошката акција Генералка Викенд 2023, што од 12 до 14 мај по тр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg