Ребека ја испеа „Обиди се“, Куку Леле - „Постела рози“ - Кои ѕвезди ни ја разбудија носталгијата од 90-тите?

На концертот ечеа „Ноќна Кралица“, „Спаси ме“, „Фројд е жив“, „По навика“, „Скопските девојки“, „Допри ме“, „Прашина“, „Мачка со 9 животи“, а публиката пееше на цел глас и покажа дека ѝ недостигаат вакви случувања, на едно место да ги видат своите омилени пејачи и да се сетат на едни од најубавите времиња на македонската сцена.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-01.jpg

Вчеравечер (30.11) во спортскиот центар „Јане Сандански“ се одржа најголемата музичка забава за оваа година, „99 Megastars“.

Ѕвездите од крајот на 1990-тите и почетокот на 2000-тите, но и некои нови имиња, ги пееја најголемите хитови од македонската музичка сцена.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-13.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-18_copy.jpg

По многу години на концерт пред македонската публика запеаја Искра Трпева, Ребека, Александар Ристовски Принц, Верица Пандиловска, „Куку Леле“...

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-07_1.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-03_1.jpg

A тука беа и Маја Гроздановска Панчева, Бени Шаќири, Тони Зен, Кристина Арнаудова, Ламбе Алабаковски, Арчи, Наде Талевска, Бојана Скендеровски, Ивона Јо, Александар Тарабунов, Ристо Самарџиев, Маријан Стојановски, Теа Трајковска и многу други.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-02.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-10.jpg

Во салата ечеа „Ноќна Кралица“, „Спаси ме“, „Фројд е жив“, „По навика“, „Скопските девојки“, „Допри ме“, „Прашина“, „Бела“, „Мачка со 9 животи“, „Да пукнеш што ми направи“, „Обиди се“, „Постела рози“, „Зборови“…

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-02_1.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-15.jpg

Публиката пееше на цел глас, се забавуваше и покажа дека ѝ фалат вакви случувања, особено кога на едно место ќе ги видат своите омилени музичари и ќе се сетат на едни од најубавите времиња на македонската сцена.

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-09.jpg

99-megastars-ni-ja-razbudija-muzichkata-nostalgija-pejachi-koi-vekje-ne-se-del-od-scenata-i-najgolemite-mak-hitovi-za-super-zhurka-04_1.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Денес се слават светите Кузман и Дамјан, заштитници на лекарите - Што не треба да правите на овој де... Светите браќа целиот свој живот го посветиле на лекување на луѓето, а не барале ...
Каролина зрачеше со сексапил на концертот во Скопје: „На 1-ви март добивам повеќе честитки отколку н... Каролина повторно покажа зошто е нашата поп-кралица: два часа пееше и играше, а ...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Над 252 тони отпад собрани и селектирани во ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД 2023 - најмасовната еко-акција во земја... Во рамките на еколошката акција Генералка Викенд 2023, што од 12 до 14 мај по тр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg